حسن نمازی

به گزارش سخنگو، صلاحیت حسن نمازی نماینده فعلی مردم استان آذزبایجان غربی در مجلس خبرگان برای مجلس پنجم خبرگان رهبری تایید نشده است.

حجت الاسلام حسن نمازی فرزند آیت‌الله عبدالنبی نمازی، نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه شهر کاشان است که از سال ۱۳۸۵ از استان آذربایجان غربی وارد مجلس خبرگان رهبری شد.

آیت الله عبدالنبی نمازی متولد شهرستان دشتی از توابع استان بوشهر است که عضو فعلی مجلس خبرگان رهبری از استان تهران و نامزد پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از استان اصفهان است وی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر کاشان است ، عبدالنبی نمازی پدر حجت الاسلام حسن نمازی می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن نمازی جوان‌ترین عضو مجلس خبرگان رهبری است که با طرح درخواست استعفای خود از عضویت در خبرگان و آنطور که به گفته خود مطرح شده اختلاف نظری با حضرت آیت الله جنتی، یکی از خبرسازترین چهره‌های اجلاسیه دوره هجدهم مجلس چهارم خبرگان بود.

نمازی متولد سال ۵۴ است و از سال ١٣٨۵ یعنی ابتدای دوره چهارم مجلس خبرگان، از آذربایجان‌غربی وارد این مجلس شده است، وی برای پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری از استان تهران به عنوان کاندیدا ثبت نام نمود که صلاحیت نامبرده توسط شورای نگهبان تایید نشد.