دکتر حسن فدایی از کاندیدای سرشناس و مطرح است که در این دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، پای در عرصه رقابت ها نهاده است.

با ورود فدایی به انتخابات وی از سوی شورای اصولگرایان کاشان دعوت به ارائه برنامه های خود شد تا در اتحاد اصولگرایان کاشان قرار گیرد اما چندی بعد از چیدمان شورا و ساز و کار آن که با حواشی فراوانی صورت گرفت، حسن فدایی تعهدنامه شورا را بی اعتبار خواند و با ارسال نامه ای به آیت الله نمازی از این شورا به دلایلی که در نامه ذکر کرده است کنارگیری کرد.
پس از کنارگیری وی از شورای اصولگرایان کاشان، صحبت های مختلفی از حمایت تشکل ها و گروه های مختلف از فدایی قوت گرفت، تا آنجا که در شبکه های مجازی نوشته شد حزب اعتدال و توسعه کاشان ، بیت آیت الله یثربی و حتی جریان اصلاح طلبان از وی به حمایت برخواستند.

نکته جالب توجه در این شنیده ها که احتمالا از سوی هواداران وی در شبکه های مجازی نقل شده است این نکته است که هنوز هیچ اعلامیه رسمی از سوی حزب اعتدال و توسعه کاشان مبنی بر حمایت از فرد خاصی منتشر نشده است، بیت آیت الله یثربی نیز هنوز اعلام نظر رسمی نداشته است.

در لیست ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان نیز که از سوی این ائتلاف منتشر شده با وجود انتشار اسامی در بسیاری از شهرستان های استان اصفهان، اشاره ای به کاشان نشده و در شهرستان کاشان هیچ فردی از سوی این ائتلاف معرفی نگردیده است، با این حال در نماز جمعه این هفته شهرستان کاشان که حسن فدایی حضور داشت، با سوالات متعددی که از سوی مردم و حتی هواداران خود روبرو شد.

سوالاتی که از فدایی پرسیده شد غالباً در خصوص شنیده هایی منبی بر حمایت اصلاح طلبان و تشکل هایی از این دسته بود که با واکنش دکتر حسن فدایی روبرو شد، حسن فدایی در این خصوص در حاشیه برگزاری نماز سیاسی عبادی جمعه، در گرد هواداران خوود اعلام کرد: این حمایت ها از هر فردی صورت می گیرد و من در آن نقشی نداشته ام.

وی اظهار داشت: طبق فرموده مقام معظم رهبری که فرمودند هرکس من راهم قبول ندارد در انتخابات شرکت کند، پس باید برای شرکت این افراد نیز احترام قائل شویم.

حسن فدایی در بخش دیگری از صحبت های خود در جمع هوادارانش در محوطه مصلی بزرگ بقیه الله اعظم کاشان، افزود: جریان های اصلاح طلب نیز آزادند تا به هر گزینه ای رای دهند و مسلماً هنگام شرکت در انتخابات باید به گزینه ای رای دهند لذا من نیز ممکن است از گزینه های آنها باشم.

فدایی در سوالی مبنی بر حمایت عده ای از افراد نامعتبر از وی این طور پاسخ داد: شمر اگر از قبر بیرون بیایید و بگویید از فدایی حمایت می کنم، من نمی توانم جلوی دهان او را بگیرم. وی اضافه کرد: الحمدالله مردم شریف کاشان، آگاه و فهیم هستند و با اراده گزینه اصلح را انتخاب می کنند و توجهی به تخریب ها ندارند.

  1. ali گفت:

    شما و جناب فدائي فقط نامه اي را كه به آيت الله نمازي داده اند را لطفا جهت روشنگري در اطلاع عموم قرار دهند…الته اگر نامه اي موجود باشد كه نيست!