ساداتی

به گزارش خبرنگار سخنگو، دکتر سید جواد ساداتی نژاد امشب با حضور در مراسم دعای توسل موسسه راه روشن حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداختند.

دکتر ساداتی نژاد با اشاره به تعرفه مصرفی برق منطقه کاشان اعلام کرد : منطقه کاشان تنها ۲ ماه در سال در تعرفه نوع ۴ گرمسیری قرار دارد و این در حالتی ست که قم در همجواری کاشان ۴ ماه در سال آن هم در تعرفه نوع ۳ گرمسیری قرار داد. وی به مذاکرات در این خصوص با دکتر چیت چیان وزیر محترم نیرو اشاره کرد و نوان کرد پیگیر اصلاح تعرفه می باشد.

ساداتی نژاد در ادامه با اشاره به پروژه تحقیقاتی که با همکاری دکتر کتابی صورت پذیرفته اشاره نمودند و گفتند : در این پروژه مصرف  آب کولرهای منطقه مورد محاسبه قرار گرفت و با بررسی در ۷ نقطه منطقه مصرف میانگین آب هر کولر ۳۰۰ لیتر محاسبه گردید با محاسبه تعداد میانگین کولرهای منطقه به دست آمد که در هر ثانیه ۵۰۰ لیتر آب مصرف کولرهای منطقه است و این در حالی است که میزان آبی که از زاینده رود به کاشان منتقل می شود تنها ۴۰۰ لیتر در ثانیه است که این میزان حتی جوابگوی کولرهای ما هم نیست.

سیدجواد ساداتی نژاد عنوان کرد با توجه به کمبود آب لازم است مسئولین با اصلاح تعرفه برق در مناطق کویری مردم را ترغیب به استفاده از کولر گازی نمایند زیرا کولر گازی بر خلاف کولرهای آبی نه تنها آبی مصرف نمی کند بلکه آب نیز تولید می نماید.

ساداتی نژاد در بخش دیگر سخنان خود به مشکل کارخانه ریسندگی اشاره کرد و عنوان نمود بدهی های کارخانه ریسندگی حدودا ۲۰۰ میلیارد است که البته دارایی های این کارخانه بیش از ۲۰۰ میلیارد می باشد اما به دلیل مدیریت نادرست باعث شده که حدود ۳۰ سال این مشکل گریبانگیر شهر ما باشد.

وی با اشاره به کارخانه های مخمل و ابریشم اضافه کرد : با توجه به این موضوع که این برندها در سطح بین المللی مطرح هستند سعی شد تا این کارخانه ها حفظ و احیا شود.

دکتر ساداتی نژاد با اشاره به مشکلات بیمارستان تامین اجتماعی افزود : این حق کارگران و بیمه گزاران است که از این خدمات بهرمند شوند، وی با اشاره به مشکلات عدیده در زمینه احداث این بیمارستان اشاره کرد و عنوان نمود که پیگیر این موضوع است.

سیدجواد ساداتی نژاد در خصوص استان شدن کاشان نیز اشاره نمود و عنوان کرد : استان شدن کاشان مطالبه چندین ساله مردم این دیار است ، ساداتی نژاد به مشکل عدم جمعیت لازم ، عدم رضایت اصفهان ، عدم رضایت شهرهای همجوار اشاره نمود و این ۳ دلیل را از مشکلات عدم استان شدن کاشان برشمرد.

وی عنوان نمود راهکارهای بسیاری در این خصوص داریم که از جمله آنها تقسیم شدن استان های بزرگ کشور است.
وی با اشاره به تجربه تقسیم استان خراسان به ۳ استان اشاره کرد که در این تقسیم نه تنها استان اولیه پیشرفت بیشتری کرد بلکه استان ها تازه تاسیس نیز از پیشرفت به سزایی برخوردار شدند.

ساداتی نژاد اشاره کرد : طرحی به مرکز پژوهش های مجلس داده ایم تا استان های بزرگ مانند اصفهان ، کرمان و سیستان به استان های کوچک تر تقسیم شوند که در حال برسی است، وی ادامه داد : استان اصفهان قابلیت تقسیم به دو استان اصفهان شمالی و اصفهان جنوبی را دارد و قرار است آخر همین هفته جلسه کمیته اصفهان شمالی در کاشان تشکیل شود.