نائینی 1

به گزارش اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی "سخنگو"؛ شامگاه 25 بهمن ماه، ریاست شورای اصولگرایان کاشان دعوت "مصطفی نیکومنش" مدیرمسئول و سردبیر سایت "سخنگو" را یک روز پس از دعوت،قبول و به مصاحبه نشستند.

این مصاحبه که در فضایی صمیمانه به دعوت مدیرمسئول و سردبیر پایگاه خبری تحلیلی "سخنگو" و میزبانی شورای اصولگرایان کاشان صورت گرفت، جناب آقای نائینی ریاست محترم و سخنگوی شورای اصولگرایان و آقایان رضوان نژاد، توحیدیان و تفویضی از اعضای شورای اصولگرایان کاشان در محل موسسه "راه روشن" به بحث در خصوص تشکیل، ساز و کار و شبهات پیرامون شورا پرداخته شد.

متن کامل این مصاحبه به شرح ذیل جهت اطلاع و آگاهی عموم در ذیل آمده است، لازم به ذکر است که فایل صوتی این مصاحبه نیز در دفتر "سخنگو" موجود می باشد.

*در ابتدا از جناب آقای نائینی درخواست دارم تا معرفی کوتاهی از خود داشته باشند.

-نائینی: درود بر ارواح طیبه شهدای انقلاب اسلامی مخصوصا شهدای عزیز شهرستان کاشان و شهرستان آران بیدگل و با سلام محضر مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای عزیز از خداوند متعال خواستار پایداری انقلاب و محشور شدن حضرت امام راحل با روح سیدالشهدا هستیم.

* جهت روشنگری اذهان عمومی پیرامون تشکیل، ساز و کار و شبهات پیرامون شورا سوالات متعددی در بین آحاد مردم شریف کاشان و آران و بیدگل به وجود آمده است، در ابتدا در خصوص تشکیل شورای اصولگرایان کاشان بفرمایید، چگونگی تشکیل آن و انتصاب هفت نفر اولیه به عنوان نفرات ابتدایی و تشکیل دهنده شورا که تشکیل آن به چه صورت اتفاق افتاده است؟

-نائینی: در انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره نهم متاسفانه در بین برادران اصولگرا اختلافاتی به وجود آمد و این اختلافات باعث این شد که ما در کاشان نتوانیم به یک اجماع خوبی برسیم، بعد از آن و قبل از انتخابات شورای اسلامی شهر، حضرت آیت الله نمازی تشخیص دادند که یک جمعی از نخبگان دور هم بنشینند و یک وحدت رویه ای را از نیروهای ارزشی و حزب اللهی و سیاسیون اصولگرا، تدوین کنند. 

حضرت آقا از هر قشری یک نفر را انتخاب کردند، مثلا از قشر ایثارگران یک فردی انتخاب شد، از مجموعه افراد اصناف مختلف یک فرد از احزاب یک فرد از مجموعه رزمندگان قبل از انقلاب اسلامی یک نفر انتخاب شد که آقای کاظمی بودند، از اساتید دانشگاه دونفر انتخاب شدند که یکی به عنوان استاد دانشگاه و یکی به عنوان چهره ارزشی و رئیس دانشگاه، انتخاب و دور هم جمع شدند و با اجماع بر نخبگان جامعه  برای انتخابات شورای اسلامی شهرکاشان ، سیزده نفر را به اجماع رسیدند که ۸ نفر از این لیست رای آوردند و حاصل آن هم انتخاب شهردار جوان، خوب و انقلابی شد. البته غیر از این هشت نفر از عزیزان انتخاب شده از لیست، مابقی اعضای شورای شهر هم از عزیزان ما هستند و در حال حاضر بدون مشکلی در کنار هم کار می کنند. 
بعد از آنکه انتخابات شورای شهر تمام شد به دلیل پیروزی این لیست و تجربه موفق شورای اصولگرایان کاشان، حضرت آقا فرمودند تعداد دیگری به این شورا اضافه شود.

* خب جز به جز جلو برویم، در اینجا پنج نفر به شورا افزوده شدند، ساز و کار افزودن این پنج نفر به چه صورت بود؟ آیا با پیشنهاد شخصی غیر از آیت الله نمازی بود و یا مستقیما خود آیت الله نمازی منصوب کردند؟

– نائینی: در شهرستان تشکل های مختلفی از اعضای فعال در حوزه های قرآنی، جریانات همسو ، احزاب و… این سوال را آقای رضوان نژاد جواب می دهند.

– رضوان نژاد: در ابتدا این هفت نفر که منصوب آیت الله نمازی بودند تلاش و زحمات شبانه روزی کشیدند تا حاصل آن انتخاب آن هشت نفر شورای شهر و انتخاب شهردار شد. پس از آن آیت الله نمازی فرمودند ما باید این مجموعه را فراتر از شورای شهر ببینیم و همانجا برای مجلس شورای اسلامی تدبیر کردند. هفت نفری که منصوب آقا بودند، شش نفر را به آیت الله نمازی معرفی کردند که سپس حضرت آقا پیج نفر را موافقت کردند.

* آن شش نفر پیشنهادی طبق چه ملاک و اساسی پیشنهاد شدند؟

_رضوان نژاد: ببینید اینها از مدیران کلان قبلی شهرستان بودند، مجموعه ای از شکوفه های قرآنی بودند از حوزه علمیه و طیف جوان، مربیان و مدیران سیاسی و در نهایت گروه های فعال فرهنگی و ورزشی بودند که من اسامی آنها را اشاره می کنم؛ به طور مثال آقای باغستانی از حوزه علمیه و فردی از خطبا، آقای استاد مجید عربی از نیروهای قرآنی فردی با تجربه و همرزم آقای توحیدیان ، مهندس قنبری از مجموعه نیروهای فرهنگی که سالیان سال دوچرخه سوار هستند، مهندس صنعتکار از نیروهای نخبه و جوان و خانواده ایثارگر ایشان مهندس فنی در هواپیمایی و حقیر هم یکی از آنها بودم

– نائینی: که البته حداقل سابقه ۳۷ ساله جناب آقای رضوان نژاد چه در دفاع مقدس و چه در حوزه های سیاسی و آخرین فعالیتشان که معاونت سیاسی بودند در فرمانداری ویژه کاشان و چون ایشون بازنشست شده بود دیگه حضرت آقا ایشان را نیز انتخاب کردند و در مجموع این پنج نفر به جمع هفت نفر ابتدایی افزوده شد.

-توحیدیان: افزوده پنج نفر در راستای این بود تا خلاء هایی که پر نشده بود با اضافه شدن این افراد پر شود.

– نائینی: که باز حضرت آقا به این نتیجه رسیدند که بهتر این است تا تعداد دیگری به این مجموعه اضافه شود.

* پس در ابتدا شورای اصولگرایان کاشان هفت نفر توسط آیت الله نمازی منصوب می شوند سپس پنج نفر توسط آن هفت نفر معرفی شدند و تعداد به ۱۲ نفر رسید و سپس بحث افزایش دوباره شورا را آیت الله نمازی مطرح کردند، درسته؟

– نائینی: بله
– رضوان نژاد: پنج نفر دوم را هفت نفر اول به آقا پیشنهاد کردند که آقا منصوب نمودند.
– نادینی: بله غیر از فهت نفر اول که منصوب آیت الله نمازی هستند، پنج نفر که در بعد ملحق شدند نیز منصوب آیت الله نمازی هستند.

* بعد از این دوازده نفر چطور مسئله برگزاری انتخابات شکل گرفت و نوع برگزاری آن، افراد دعوت شده و نحوه کاندیدا شدن و رای گیری و رای دهندگان به چه شکل بود؟
– نائینی: همین دوازده نفر وقتی که به این نتیجه رسیدن که میشه این جمعیت را افزایش داد گفتند می شود که باز از اصناف، صنوف مختلف و فعالان در این اصولگرایی وارد شوند، ببینید چتر اصولگرایی برای همه باز است و همه می توانند بیاییند در این مجموعه ولی خب این جمعیت بسیار بالای مردم که در انقلاب و دفاع از نظام می آیند اما یک نخبگانی هستند که آنها در حوزه های سیاسی بیشتر سرشناس هستند لذا مبنا بر انتخابات گذاشته شد که حدود ۳۰ تشکل که ۱۸۰ نفر در مسجد احمدی دعوت شدند که مبنا بر رای گیری گذاشته شد و خود این دوازده نفری که منصوب آیت الله نمازی هستند به فرمان آقا، متولی این کار شدند، که تا بیست نفر رای آوردند که با این دوازده نفر منصوب شده به جمع سی و دو نفری رسیدند که اولین جلسه رسمی بعد از رای گیری در مسجد احمدی، در ۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۳ تشکیل شد که در آن رای گیری برای هئیت رئیسه انجام گرفت که رئیس، جانشین، منشی و دبیر مشخص شدند.

* در بحث رای گیری موضوعی در اذهان عمومی مطرح است که انتخابات برای رای آوری بیست نفر نبوده و آقای تفویضی، آقای نائینی و آقای چهارباغی در آن مرحله با کسب آرایی که داشتند وارد جمع شورا نشدند و بعد  با صلاحدیدی وارد این شورا شدند، این شبهه را درست می دانید؟

– رضوان نژاد: ما دوازده نفر وقتی قبل از برگزاری انتخابات شورا خدمت آقا رسیدیم ، آقا فرمودند بروید و جمعتان را به پنجاه نفر برسانید، سپس ما مدت ها جلسه گذاشتیم و بحث کردیم که چطور این صحبت آقا را عملیاتی کنیم، در مجموعه دوازده نفری که ما بودیم کسانی حضور داشتند که در دوره قبل انتخابات مجلس، با آقای گرانمایه بودند، با آقای قدیری ابیانه بودند و یکسری از افراد بودند که خودشان منتخب بودند که هجده هزار رای کسب کرده بودند، یعنی این نود که فقط هوادار یک کاندیدا باشند، در این مجموعه دوازده نفره متنوع حضور داشتند، آقا وقتی این مطلب را بیان فرمودند، ما سه ماه روی این موضوع کار می کردیم که چه کار کنیم تا کسی از قلم نیفتد، الان آقای صفری و توحیدیان هم در اینجا هستند، این افراد در جلسه ما حضور داشتند، اگر این حرف های من پس پیش می شود این دوستان بگویند، می خواهم عین حقیقت را بیان کنم چون اصل کار ما بر اصل اخلاق مداری است. یکی از ویژگی هایی که الان به آقای ساداتی نژاد دارا هستند این است که محور برنامه هایشان تا به حال اخلاق مداری بوده است، ولی این نیست که انسان رای بیاورد مثل فردی اندیشمندان غرب که می گوید هدف وسیله را توجیه می کند، اصلا آن تعبیر امیرالمومنین که می فرمایند ما از راه مشروع باید به پیروزی برسیم. لذا این دوازده نفر نشستند این آیین نامه را نوشتند و تنظیم کردند، ما چیزی حدود ۱۸۰ نفر را در مسجد احمدی دعوت کردیم، نحوه رای گیری بسیار حساب شده بود که یک هئیت رئیسه ای در آنجا از افراد متخصص چینش شدند و عین صندوق رای درست شد، برای شمارش آرا یک نفر از جبهه پایداری و یک نفر از جبهه متحد انتخاب شدند که هیچ شائبه ای وجود نداشته باشد، حتی صندوق رای را در اختیار کسی که مستقل بود قرار دادیم، می دانستیم کسانی در جلسه هستند که الان هم این ها صحبت هایی می کنند که مراعات شب اول قبر را نمی کنند ما همه پیش بینی ها را کرده بودیم

-نائینی: البته اینکه آقای رضوان نژاد فرمودند جبهه پایداری یا جبهه متحد، باید بگویم از همه گروه ها بودند ولی برای انتخابات این دونفر را گفتند بنشینند برای آرا و شمارش آرا

– رضوان نژاد: حالا من مطرح ها را گفتم که در انتخابات ریاست جمهوری بودند، همه شاخه ها زیر مجموعه این دو جبهه بود. لذا وقتی انجام شد رای گیری ، ما کمی محدود فکر می کردیم و اون جمله آقا را نتوانسته بودیم عملیاتی کنیم، ما فکر می کردیم ۹ نفر یا ۱۱ نفر به این مجموعه اضافه شود. ما دوازده نفر گزارش رای گیری را شبانه خدمت آقا بردیم، یعنی شب جمعه رای گیری شد و ما جمعه شب، خدمت آقا رفتیم، اونجا آقا فرمود اسامی را بخوانید، قبل از انتخابات بحث پنجاه نفر بود ، لذا وقتی اسامی را خدمتشان خواندیم حضرت آقا فرمودند تا اینجا را اضافه کنید، پس یعنی این هم فرمان حضرت آقا بود، پس این مسائلی که الان مطرح می کنند بعضی ها نیست، اصلا آقا پیش بینی شان تا پنجاه نفر بود لذا آقای نائینی هم در آن حدنصاب بودند البته خود ایشان در جلسه رای گیری نبود که اگر حضور داشتند فضای رای گیری جور دیگری می شد و آقای تفیصی هم نبود که اگر بودند فضا جور دیگری می شد، اینطور بود که ما تا سی و دونفر افزایش یافتیم

* در جلسه رای گیری قرار بر این بود تا چند نفر به شورا افزوده شوند؟

– رضوان نژاد: پیش بینی خود ما، ۹ نفر تا ۱۱ نفر بود.

* بعد که شما خدمت آیت الله نمازی رسیدید و ایشان گفتند اسامی را بخوانید، بعد از خواندن اسامی ، ایشان فرمودند تا کجا اضافه شوند؟

– نائینی: تا سی و دو نفر را دیگه جمع کردند.

– رضوان نژاد: تدبیری که کردند تا سی و دونفر، هدایت آقا بود که این کار انجام شد.

– نائینی: ما یک مبنایی را از اول زمان آن هفت نفر تا الان داشتیم که تمام مصوباتمان را خدمت حضرت آقا ببریم، مصوبه داریم که حتما نظر حضرت آقا بر روی مصوبات ما باشد.

* پس آن شبهه ای که آقای نائینی و آقای تفویضی در انتخابات نتوانستند وارد شورا شوند را شما رد می کنید؟

– رضوان نژاد، کاملا، چون هدایت حضرت آقا این بود که تا پنجاه نفر شما بیاورید، ولی وقتی ما رفتیم آنجا قرار شد تا بیست نفر به جمع دوازده نفری اضافه شود ضمنا کسانی که این شبهه را ایجاد کردند خودشان ردیف های پایین تر بودند و از کسانی که در حال حاضر در مجموعه هستند غیر از یک نفر، شخص دیگری این شبهه را مطرح نمی کند.

– نائینی: جالب اینجاست که وقتی قرار بود برای هئیت رئیسه رای گیری شود، آنجا هم آزادانه بود، وقتی که این سی و دونفر در کنار هم جمع شدند قرار شد ساختار جدیدی نوشته شود و هرکسی می توانست بیایید به عنوان یکی از سمت های هئیت رئیسه کاندید شود، خود آقایون به این نتیجه رسیدند که افراد را کاندید کنند.

* سه نفر از اعضایی که در حال حاضر در شورا هستند به نام های آقایان نائینی، تفویضی و چهارباغی از افراد غایب روز رای گیری بودند، سوال اینجاست که طبق اساسنامه یا مرامنامه خود شورا، شخصی که غایب بوده است این امکان را داشته که نامزد شود؟

– رضوان نژاد: در آیین نامه ای که ما داشتیم، تاکیدا گفته بودیم افراد حاضر باشند ولی منع قانونی نداشت.

– نائینی: ضمن اینکه بخشی از این افراد اصلا به خاطر موقعیت کاریشان اصلا در کاشان حضور ندارند، به طور مثال الان آقای چهارباغی سوریه هستند، حضرت آقا دیدشان این بود که همه بیایند ولی وقتی فردی نیست مثلا بنده در تهران بودم و آقای تفویضی در اصفهان ماموریت بودند، اگر بودیم حتما می آمدیم

– تفویضی: غیاباً هم همه ما را می شناختند.

– رضوان نژاد: این شبهه ای است که بعضی ها وارد کردند، من در نوشتن آیین نامه از صفر تا صد آن بودم، این منع قانونی نداشت اما خب تاکیداً گفته شده بود در جلسه حضور داشته باشند.

– نائینی: یک مثال بزنم، ما یک مصوبه ای را داشتیم که آقایون اگر بیش از سه یا چهار جلسه اگر غیبت کردند، اینها را بخواهیم و ببینیم چرا غیبت دارند که خوب به خاطر مشغله ها و کارهای زیاد بود ولی هیچ کدام از اینها مانع نشد تا در رای گیری شرکت نکنند بیشتر بحث انضباطی بود نه محرومیت.

* مسائلی از اضافه شدن افراد به شورا وجود دارد از جمله این موضوع که افراد تا آقای چهارباغی به مجموعه اضافه شدند بعد اعتراضی صورت می گیرد که رای آقای آباد با آقای چهارباغی مساوی بوده، پس چرا آقای چهارباغی در شورا وارد می شود و آقای آباد وارد نمی شوند؟ لذا آقای آباد نهایتا با اعتراض افراد دیگر به شورا افزوده می شود، این موضوع صحت دارد؟

– رضوان نژاد: من آنجا بودم، در جلسه حضرت آقا من حضور داشتم، وقتی آقا دیدند آرای این دونفر مساوی است گفتند من این موضوع را به خود شما واگذار می کنم و طبق صلاحدید خودتان عمل کنید.
*منظور آیت الله نمازی خود شما بود؟
– رضوان نژاد: خیر ، منظور مجموعه دوازده نفری، ما با مشاوره ای که با هم داشتیم بنا شد این دو بزرگوار هردو با هم داخل شورا بیایند و هردو هم همزمان در جلسه آمدند و دونفر دیگر هم چون می دانم سوال بعدی شما خواهد بود من همینجا پاسخ می دهم، دو نفر دیگر هم آقایان علیرضا باغبانی و آقای اکبر وطن خواه، چون در انتخابات شرکت نکرده بودند ، در جلسه مسجد احمدی حضور داشتند اما کاندیدا نشده بودند بعضی از دوستان پیشنهاد کردند که این دوستان از فعالین هستند ، یکی جامعه مهندسین را دارد و دیگری رهروان عترت را دارند و تو جلسه خودمان رای شد چون آقا این را هم به ما سپرده بودند، بعد از این سی نفر رای گیری شد و با رای قاطع نیز این دونفر هم اضافه شدند به مجموعه سی نفر و سی و دونفر شدیم.

* ظاهرا تعهدنامه ای بین اعضا پخش شده که با حاشیه هایی همراه بوده، صحت این موضوع چقدر است؟

– نائینی: این مسائل برای بعد از انتخابات هئیت رئیسه است، وقتی بعد از تشکیل هئیت رئیسه و کمیته ها ، شورا شکل گرفت، خدمت آقا رسیدیم و گزارش دادیم، آقا فرمودند یک سوگندنامه ای را بین اعضا نوشته شود تا همه به این سوگند تا پایان کار متعهد شوند، وقتی ما در شورا مطرح کردیم بعضی افراد پیشنهاد کردند اسم سوگندنامه برداشته شود، مرامنامه یا میثاق نامه شود اما به این نتیجه رسیدیم که آن چیزی که حضرت آقا فرمودند همان باشد یعنی همان کلمه؛ حدود چهار نفر از شورا رای آوردند که پیش نویس سوگندنامه را بنویسند، وقتی پیش نویس آماده شد در صحن علنی شورا با رای بالای دو سوم، این مصوب شد، وقتی چیزی مصوب می شود دیگر باید همه اجرا کنند. یکی دونفر در خصوص سوگندنامه باز حرف داشتند که این شیوه سوگندنامه مثلا تا این حدش را قبول داریم، الان تمام اعضای شورا این سوگندنامه را امضا کرده اند و پایبند هم بوده اند.

 

پایگاه خبری تحلیلی سخنگو

 

*سراغ بحث انتخابات بریم، فراخوانی زده شد یا زمانی تعیین شد برای معرفی افرادی که قصد ثبت نام برای نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی را داشتند؟ و این افراد چگونه باید خود را به شما معرفی و هماهنگ می ساختند؟

– نائینی: من نکته بسیار مهمی را باید بگویم، شورا دارای یک هئیت رئیسه متشکل از هفت نفر رئیس، نائب رئیس، منشی، دبیر و مسئولین کمیته ها بودند که از کل شورا رای آورده بودند،  تمام مسائل در هئیت رئیسه کارشناسی می شد و حتما در صحن علنی مصوب می شد، یعنی هئیت رئیسه بدون مصوبه اجازه انجام کاری را نداشت. نکته بعدی اینکه برای همه مسائل از جمله وظایف هئیت رئیسه و چارت درون سازمانی و… مصوبه انجام شد، چهار محور منشور برنامه ای شورای اصولگرایان بوده؛ ۱- منشور ۲۴ گانه اصولگرایی جامعتین، ۱۲ مورد باید و ۱۲ مورد نباید؛ ۲- کتاب فقه اخلاق و قانون در انتخابات مجموعه فرمایشات حضرت آیت الله نمازی در طول مدتی که ایشان در کاشان حضور داشتند؛ ۳- ما در حوزه های سیاسی پنج محور، در حوزه فرهنگی چهار محور و در حوزه های اقتصادی سه محور مبنا داشتیم، " در حوزه سیاسی ۱- ولایت مطلقه فقیه ۲- تدابیر حضرت آقا مقام معظم رهبری و حضرت آیت الله نماری به عنوان سفیر ولایت، ۳- موضع این نامزد در مورد فتنه ۸۸ ۴-شناخت جریانات همسو و غیر همسو در کشور،۵- شناخت این موارد در حوزه انتخابیه کاشان– در حوزه فرهنگی: ۱- شیوه های اجرای امر به معروف و نهی از منکر، ۲- روش های مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن و ارائه راهکارهای اجرایی، ۳- بررسی آخرین وضعیت ها، آسیب ها و چالش های فراروی ناهنجاری های اجتماعی در حوزه های فرهنگی و ارائه راهکارهای مناسب، ۴- آخرین وضعیت این نامزد در شهرستان در حوزه های فرهنگی و اجتماعی — حوزه اقتصادی: ۱-پیشینه اقتصادی و صنعتی شهرستان و روش احیای آنها، ۲- پیشنهادات در حوزه اقتصاد مقاومتی و راهکارهای اجرای آن در شهرستان و کشور، ۳- اشتغال جوانان، شناخت پتانسل های جدید اقتصادی، جذب سرمایه های داخلی و خارجی و روش های امنیت سرمایه گذاری در منطقه
پس ما برنامه داشتیم، این مطلبی که بعضی نسبت میدهند ما معیار نداشتیم، اشتباه می کنند و این نبوده است. برای همین ما نامزدی که دعوت کردیم حدود دوازده ساعت ایشان پاسخ به سوالات داشته است.

* آقای نائینی، این دعوت به چه صورت شکل گرفت؟

– نائینی: شورا که تشکیل شد، هر فردی که درخواست ورود به شورا داشت هیچ منعی برای حضورش نبود فقط چون ما شورای اصولگرایان هستیم به استناد آیه ی قرآنی، آقای توحیدیان پیشنهاد داد، آیه قرآن می فرماید که اگر دونفر انسان متدین حزب اللهی تایید کردند کفایت می کند، لذا مبنی ما برای معرفی افراد به این شورا این بود و این مطلب ایشان رای آورد و مصوب شد، لذا ما به اعضا گفتیم هر شخصی را می خواهید براین اساس معرفی کنید موردی ندارد حتی اگر نامزدی هم شما نتوانستید به من زنگ بزند ، من قبول می کنم، این مسئله سه – چهار ماه در جامعه گفته شد.

* از چه تاریخی این مطلب گفته شد؟
_ رضوان نژاد: از تیرماه ۹۴
_ نائینی: یه تعدادی آمدند اما بنا به دلایلی به من گفتند ما کنار می رویم مثل آقای مختص آبادی یا آقای چهارباغی، لذا در بعد آقایان چهار نفر را معرفی کردند؛ آقایان ساداتی نژاد، قدیری ابیانه، فدایی، احتشام، این ها معرفی شدند که هرکدام ۱۰ الی ۱۲ رای داشتند، حتی اعضا اجازه داشتند که سه نامزد یا دو نامزد معرفی کنند.

_رضوان نژاد: هرکدام ۱۰ – ۱۲ رای نداشتند این باید اصلاح شود.

_نائینی: چند رای داشتند؟
_ رضوان نژاد: متفاوت بوده از ۸ رای بوده تا ۱۱ رای
_ توحیدیان: من دقیقا عرض کنم؛ آقای احتشام و آقای قدیری و آقای ساداتی هرکدام ۱۱ رای داشتند و آقای فدایی هم ۸ رای داشتند.

_نائینی: حالا به این نتیجه رسیدیم که این جاده دوطرفه اس، منصوبیم به تایید حضرت آقا ، این جاده باید مشخص باشد و مکانیسمی وجود داشته باشد، ما یک نماینده باید معرفی کنیم، اگر می خواستیم اقتدا کنیم به چهارسال قبل که ۱۴ نفر از کاشان بودند که نمی شد پس ما یک نفر را باید انتخاب می کردیم، لذا باید اعضای نامزد بیاییند خودشان را عرضه کنند به این شورا و این شورا به هر تصمیمی رسید که نهایت یک نفر بقیه نیز تمکین کنند.
*بپردازیم به بحث جنجالی که در حال حاضر بیشترین حاشیه سازی را صورت داده، بحث آن قسم نامه ای که شورا از نامزدها خواسته است.

_ نائینی: اعضا به این نتیجه رسید که اگر ما توان و مدیریت خودمان را می خواهیم در اختیار یک نامزد قرار دهیم این نامزد هم در حوزه نامزدی خودش ، همانطور که در بالای این سوگندنامه آمده، مبنا فقط حوزه نامزدیست ، تاکید شده بر روی دوران نامزدی نه اینکه یک نفر رفت در مجلس به او بگوییم چه کار انجام دهد، این نه عقلیست و نه شرعی

* پس این شبهه ای که باید در طول چهارسال نمایندگی خود گوش به فرمان شورای اصولگرایان کاشان باشد و از شورا تمکین کند را شما رد میکنید؟

– اصلا همچین چیزی امکان ندارد، مثلا کسی که نخبه هست برود در مجلس بعد بخواهد کاری بکند به ما زنگ بزند بعد این سی و دو نفر رای گیری کنند به اون شخص اطلاع دهند، این اصلا عقلی نیست.

– رضوان نژاد: این اتهامی است که به شورای اصولگرایان کاشان زده می شود تغبیر اسارت نامه،  ذلت نامه و… ، اینها اتهام است که زده می شود، اصلا در قاموس یک نخبه، یک فردی که می خواد در مجلس برود قسم به قرآن یاد کند و حافظ قانون و مبانب دین باشد اصلا این موضوع نمی گنجد، این فرمی که آقای نائینی نشان دادند فقط نوشته دستورالعمل و راهکارهای شورای اصولگرایان کاشان برای نامزدی در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل، صرفاً فقط همین بوده، این را امضا می کنند و بعد در صحن علنی شورا حاضر می شوند، فقط راهش همین است، کسی که می خواهد در جلسه علنی شورا صحبت کند باید شورا را به رسمیت بشناسد، این ورودی است فقط برای نامزدی و هیچ آینده نگری در آن نیست.

*آقای قدیری ابیانه در جلسه روز جمعه مشهد اردهال که برای وحدت اصولگرایان تشکیل شده بود، گفتند آقای نائینی و آقای بصیرتی به ایشان عنوان کردند که این قسم نامه برای مدت چهارسال نمایندگی فرد منتخب در تمکین از شوراست، نظر شما در این خصوص چیست؟

– نائینی: من این موضوع را تکذیب می کنم به خاطر مصوبه داریم که مصوبات شورا باید اجرا شود، از خودم چیزی را نمی توانم بگویم، مصوبات شورای اصولگران کاشان هم چنین چیزی نیست که ایشان گفته است.
– توحیدیان: من توضیح بدهم که آقای قدیری هم تعهدنامه را قبول داشت.
* امضا کردند؟
– توحیدیان: نخیر امضا نکردند، به خود بنده فرمودند من به این خاطر امضا نمی کنم که یقین دارم خروجی شورا آقای فدایی است و چون آقای فدایی را یک فرد اصولگرا نمی دانم و فردی است که با رانت ثروت جمع کرده و می خواد برود در مجلس و همان راه رانت را ادامه بدهد لذا امضا نمی کنم، بنده به ایشان گفتم این پیش بینی شما غلط است، شما امضا کنید و تشریف بیاورید در شورا، پیشبینی ما این است که رقابت بین شما و آقای دکتر ساداتی نژاد خواهد بود و آقای فدایی رای اکثریت را نمی آورد.

– نائینی: جالب اینجاست که ایشان به همان میزان که آقای ساداتی و آقای احتشام رای داشته اند، رای داشته است.

– توحیدیان: ایشان براساس یک پیش بینی غلط حاضر به امضا نشدند

– نائینی: تنها فردی هم که دو مرتبه با هئیت رئیسه جلسه داشته ایشان بوده در حالی که ما موظف نبودیم.

– رضوان نژاد: در هیئت رئیسه بنده شاهد بودم، وقتی آقای قدیری ابیانه وارد شد، دوستان بسیار با تکریم از ایشان استقبال کردند، حتی عده ای رفتند جلوی در به استقبال از ایشان، چون ایشان یک سری کتاب همراه خودشان برای هدیه به ما آورده بودند که سنگین بود لذا کمکشان کردیم، وقتی هم جلسه تمام شد آقای نائینی ایشان را همراهی کردند، یعنی با تکریم با ایشان برخورد شد، در جلسه صحبت شد که این برنامه امضای تعهدنامه هست، ایشان فرم را مطالعه کردند و گفتند من اگر شخص دیگری اصلح تر از خودم بین کاندیدا باشد کنار می روم، ایشان از ابتدای حضورشان در هئیت رئیسه گفتند اگر خودم تشخیص دهم یعنی با این دید آمده بود یعنی ایشان مجموعه را قبول نداشتند.

– نائینی: در مصاحبه هایشان هنوز هم شورا را به رسمیت نمی شناسد، معلوم می شود از ابتدا ایشان مبنای شورا را قبول نداشته است.

– رضوان نژاد: ایشان در شورا که آمدند چرا آمدند؟ پس پذیرفته بودند که آمدند، ولی وقتی آمد دید زمینه ای نیست لذا گفت من خودم اصلحم، خودم تشخیص می دهم فرد دیگری اصلح باشد وگرنه می ایستم، بعد این مطلب را عنوان کرد و دوستان خیلی با کرامت با ایشان برخورد کردند زیرا مقاومت می کرد، آقای ساداتی و ایشان همزمان رسیدند تا این فرم را مقابل آقای ساداتی نژاد قراردادند بدون حرفی آقای ساداتی نژاد این فرم را امضا کردند و رفتند، آقای فدایی آمد صحبت های خود را ایراد کرد و فرصت دو روزه خواست و بعد فرم را امضا کرد ولی آقای قدیری ابیانه تا آخر مقاومت کرد که من خودم تشخیص می دهم و من خودم اصلح هستم و خودش را محور دانست.

مجددا من با آقای نائینی و هئیت رئیسه مشورت کردیم و گفتیم چون در آینده شائبه ای به وجود نیاید، یک بار دیگر از ایشان دعوت کنیم تا در هئیت رئیسه حضور پیدا کنند، ایشان را دعوت کردیم، برای بار دوم که آمدند ایشان می خواستند فرم را امضا کنند اما گفت من چند شرط می نویسم بعد امضا می کنم، ما دیدیم اگر ایشان شرطی بنویسد عدالت ما زیر سوال می رود، دو نفر بدون شرط امضا کردند الان ایشان می خواهد شرط بنویسد، عدالت ما مورد خدشه قرار می گرفت. ما خواهش کردیم بدون شرط امضا کنند بعد در صحن علنی برنامه های خود را اعلام کنند و آزادانه رای گیری می شود و منتخب اعلام می شود اما ایشان نپذیرفتند.

* آقای قدیری ابیانه گفتند شورای اصولگرایان کاشان بنده را دعوت نکرد تا حرف ها و برنامه هایم را بشنود؟ این صحت دارد؟

– رضوان نژاد: دو مرتبه دعوت کردیم اما ایشان نپذیرفت تعهدنامه را امضا کند.

* من سوال را کامل تر بپرسم، آقای قدیری ابیانه گفتند من دلایلی برای عدم امضای آن تعهدنامه یا قسم نامه داشتم و خواستم در جلسه علنی شورا در مقابل اعضا دلایلم را مطرح کنم که این دعوت از من صورت نگرفت و به من اجازه ندادند.

-نائینی: سی و دو نفر مصوب کرده بودند که برای حضور در جمع سی و دو نفره امضای این تعهدنامه و پذیرش آن و حضورش در هئیت رئیسه است، در هئیت رئیسه باید به رسمیت بشناسد شورا را بعد بیایید، باید ما را به رسمیت بشناسد باید راهکارهای شورا را قبول کند.

-توحیدیان: اینکه آقای قدیری می فرمایند، منظورشون این است که بدون اینکه تعهدنامه را امضا کنند بیایند داخل شورا و سخنرانی کنند، هم دلایل عدم امضایشان را بگویند و هم برنامه هایشان را بگویند. این شدنی نبود، آقای قدیری  به بنده فرمودند شما بروید در شورا بگوید من بدون امضا به شورا بیاییم و دلایل عدم امضا و برنامه هایم را توضیح دهم، ولی ما مصوبه در شورا داشتیم که هر کاندیدایی که خود را بخواهد به شورا معرفی کند باید ابتدا خدمت هئیت رئیسه برود، پس این براساس مصوبه بوده و ضمنا اینکه باید نامزد امضا کند بعد به شورا راه یابد نیز مصوبه داشته اما آقای قدیری از من خواستند این پیام را به شورا بدهم و من هم پیام را رساندم اما همه به من گفتند مگر مصوبه را نمیدانید؟ من هم میدانستم و حامل پیام بودم، مصوبه هم معنایش مشخص است یعنی با اکثریت آرا تصویب شده حالا امکان دارد در زمان تصویب این مصوبه عده ای غایب بوده اند که خود همان افراد حال این را پیراهن عثمان کرده اند.

– نائینی: افرادی که در شورا هستند از تشکل ها و اقشار مختلفی هستند و هرکس می خواهد از قشر خود حمایت کند پس یک مکانیزمی باید باشد که کسی حرفی روی آن نزند مکانیزم هم تصویب با حداکثرآرا بود، بنده هم باید اجرای این مصوبات را داشته باشم.

* مطلبی که به شورا برمی گردد این موضوع است که در هیچ شهرستان و استان های دیگری این بحث امضای قسم نامه نبوده است این صحت دارد؟

– توحیدیان: نخیر

– نائینی: در ریاست جمهوری هم چیزی که در رسانه ها دیدیم قرار بود که آقایان قالیباف و ولایتی و حداد مرامنامه ای با هم امضا کنند، یک نکته ای هم که هست که هر کسی در یک گروه سیاسی بخواهد وارد شود باید پایند به ضوابط این گروه سیاسی شود، این منوط به بچه های حزب اللهی هم نیست امروز خواندم آقای مطهری هم قسم نامه اصلاح طلبان را امضا کرده است فلذا همه جا این موضوع را دارند
* پس این بحث که فقط در کاشان این اتفاق رخ داده است را شما رد می کنید؟

– توحیدیان: کاندیدای اصولگرایان تهران هم میثاق نامه امضا کرده اند

– نائینی: اگر یک فردی انقدر اطلاعات ندارد، که در کشور در تمام احزاب این میثاق نامه وجود دارد ، چطور خودش را می تواند اصلح معرفی کند؟ تازه آقای قدیری ابیانه در بعضی جاها می گوید من در شورای مرکزی اصولگرایان هستم، خب اگر شما جزء آن شورا هستید خب داخل همان سی نفر بروید، اگر واقعا شما در آنجا هستید پس چطور تیغتان در تصمیمات آنجا بریده نمی شود؟ 

– رضوان نژاد: عنایت داشته باشید، در تهران همین ۱۸۰ نفری که اصولگرا هستند قرار بر این شد تا میثاق نامه ای را امضا کنند که این ۱۸۰ نفر شدند ۱۲۰ نفر و آنها به ۵۳ نفر رسیدند و در انتها به ۳۰ نفر رسیدند، تعداد زیادی میثاق نامه را امضا کردند و عده ای هم متاسفانه امضا نکردند، حتی آقای حسینی وزیر ارشاد قبلی به خاطر اینکه امضا نموده بود و خودش را ملزم نموده بود پرونده خود را به رفسنجان برد.

* شبهه ای که از سوی بعضی افراد و عده ای در شهرستان کاشان  و حتی آقای قدیری ابیانه ، مطرح شده است که مصوبات شورا مورد تایید آیت الله نمازی نیست و آیت الله نمازی خروجی این شورا را تایید نکرده است ، این موضوع صحت دارد؟

– نائینی: ما تازه این حرف ها را می شنویم

– توحیدیان: به شدت تکذیب می شود، این فرمایش آقای قدبیری ابیانه به شدت تکذیب می شود.

* پس مصوبات و خروجی شورا مورد تایید آیت الله نمازی است؟

– توحیدیان: صد در صد، بله، بعد از اینکه انتخابات را ما برگزار کردیم و آقای دکتر ساداتی نژاد به عنوان خروجی شورا تعیین شدند، جمع خدمت حضرت آقا رسیدیم، گزارش از کارها و عملکرد را خدمت آیت الله نمازی دادیم، ایشان هم تایید کردند و اعلام رضایت نمودند و فرمودند بروید دنبال کار، یعنی کار کنید برای آقای ساداتی نژاد، بله تایید کردند.

– رضوان نژاد: این مطالب برای رفع شبهه بیان می شود

– نائینی: جالب اینجاست که یه تعدادی از هواداران آقای قدیری ابیانه در تشکل های دانشجویی می روند خدمت آقا، بعد از معرفی آقای ساداتی نژاد، حضرت آقا می فرمایند این نقدهایی که شما برای شورای اصولگرایان دارید غیرمنصفانه است و این ها از رزمندگان دفاع مقدس هستند.

– توحیدیان: این عین کلام آیت الله نمازی است.

– رضوان نژاد: هرکس از این کاندیدا که می رفتند با حضرت آقا صحبت کنند، آقا اینها را ارجاع میدادند به آقای نائینی، گفتند برید با ایشان مذاکره کنید، این خیلی مهمه این حرف آقا پیام دارد این کد هست.

– نائینی : مصوبه ای داریم در شورا که باید تمام مصوباتمان را در مسیر ولایت و سفیر ولایت قرار دهیم، مثلا مصوبه ای داریم که برای سه ماه پیش است که در آن گفته شده است نظر جامعتین و آیت الله نمازی، برای خبرگان رهبری برای ما مبنا باشد، این را مصوبه کردیم. الان شورای اصولگرایان کشور اعلام کرده در خبرگزاری ها در کاشان آقای ساداتی نژاد را معرفی کرده اند، برای چی؟ پس معلوم میشه کاشان خوب کار کرده است در استان اصفهان فقط شهر اصفهان و کاشان معرفی شده اند. ما ۲۶ مهرماه رای گیری کردیم دقیقا چهار ماه و ده روز مانده به انتخابات ما تکلیف را مشخص کردیم.

* چرا شورای اصولگرایان کاشان مصوب کرد که از شهرستان آران و بیدگل شخصی نباشد؟

– نائینی: این نبود که از آران و بیدگل کسی نباشد.
– رضوان نژاد: به شدت تکذیب می شود.

– توحیدیان: این نیز از همان دروغ هاست.

– نائینی نژاد: اصلا شورایی به نام شورای آران و بیدگل وجود نداشت، ما که مشغول کار می کنیم به این نتیجه رسیدیم که به امام جمعه آران و بیدگل پیشنهاد بدیم که آنها نیز شورایی داشته باشند.

* مستقل از شما؟
_ نائینی: بله، چرا مستقل از ما؟به خاطر این موضوع که اگر آنجا مستقل از ما عمل کنند و بعد ما باهم هم جین شویم خیلی بهتر است، ما پیشنهاد دادیم و مصوبه کردیم که بریم خدمت آقای موسوی امام جمعه آران و بیدگل و از ایشان بخواهیم که اگر شورا تشکیل دادند رئیس آن را به ما معرفی کنندتا در هئیت رئیسه ما حضور پیدا کند، این موضوع مصادف شد با این که ایشون تشریف بردند مکه و حدود چهل روز تشریف نداشتند، بعد از برگشت ایشان ما رفتیم خدمتشان و سه مرتبه جلسه داشتیم با ایشان و الان نتیجه ما این شده است که در بحث خبرگان رهبری رویه وحدت دادیم.

* در حال حاضر شورای اصولگرایان آران بیدگل، مستقل از شما فعال است؟

– نائینی: بله ، اشکال ندارد، جلسات مشترک هم داشتیم، سه جلسه مشترک داشتیم و یک جلسه اتحاد داشتیم و در بحث خبرگان رهبری متحد هستیم اما در بحث مجلس آن ها نظرشان این هست که هنوز هم آقای روحانی و آقای منصوری را نمی دانند چه می شود

* شبهه ای که در حال حاضر مطرح هست این مورد است که شورای اصولگرایان کاشان مصوب کرده است که از شهرستان آران و بیدگل کسی در این شورا نباشد و این مصوبه رای آورده است اما عده ای از اعضای شورا معترض به این امر شدند که آقای سلوکی درخواست کردند یک رابط بین شورای اصولگرایان کاشان و شهرستان آران و بیدگل در نظر گرفته شود که این موضوع نیز مورد موافقت قرار نگرفته است، حال این شبهه را شما برطرف بفرمایید.

– نائینی: اصلا این نیست.

– رضوان نژاد: بله، این بحث آنجا مطرح شد و چون در شهرستان آران و بیدگل چیزی به نام شورا وجود نداشت، آقای سلوکلی این پیشنهاد را داد، ایشان گفتند یک نفر از طرف امام جمعه شهرستان آران و بیدگل به شورای اصولگرایان کاشان معرفی شود و در هئیت رئیسه بیاید و در آنجا مشورت شود، این پیشنهاد آقای سلوکی رای آورد و البته یکی از افراد موافق این موضوع که در آن جلسه صحبت کردم خود بنده بودم. منتهی این پیشنهاد قرار بود به آقای موسوی منتقل شود اما با سفر مکه ایشان مصادف شد که پس از بازگشت ایشان خدمتشان رسیدیم و صحبت کردیم.

– توحیدیان: در حال حاضر در جلسات ما چند نفر از منطقه آران و بیدگل و ابوزیدآباد حضور دارند.
*حق رای دارند؟
– خیر حق رای ندارند چون شورای مستقل از ما هستند

– نائینی: به صورت مهمان حضور دارند، شش نفر از آنها اعلام تمایل کردند تا به شورای ما بپیوندند اما ما به صورت مهمان فعلا آن دوستان را پذیرفته ایم چون مصوبه ای داریم که تا پایان انتخابات کسی به شورا اضافه نشود، یه نمونه ای مثال بزنم آقای صفری با ۳ – ۴ نفر دیگر آقایان ملک ادبی، احمدی، مهران فر با من جلسه ای گذاشتند، به من گفتند دو نفر به این شورا اضافه شوند که به یک نفر هم راضی شدند، من گفتم تا پایان انتخابات هیچ کس اضافه نمی شود زیرا اگر این کار را می کردیم تشکل ها و افراد دیگر هم بودند.

– توحیدیان: شهرهای دیگر هم بود: برزک، مشکات و…

-نائینی: در جلسه ای که هئیت رئیسه شورای اصولگرایان کاشان با شورای اصولگرایان آران و بیدگل داشتیم، قرار بر این شد که بنده با رئیس شورای آران و بیدگل هر توافقی انجام دهیم دیگران قبول کنند که از آن سمت آقای حقیقیان معرفی شدند.

 

پایگاه خبری تحلیلی سخنگو

 

* شبهه دیگری که مطرح است حکایت از این دارد که آقای فدایی اصولگرا نبوده است که به این شورا دعوت شده لذا برای این شبهه چه جوابی دارید؟

– درسته، آمدن ایشان به منزله این است که ما از تمام افراد استقبال کردیم، ما مبنا را بر اون معرفی توسط دونفر گذاشتیم ، لذا در این شورا عده ای تشخیص دادند که ایشان هم می تواند بیاید، ما بر اساس مصوبه به تشخیص اعضا احترام گذاشتیم.

* شما به عنوان ریاست شورا چه نظری در این مورد داشتید؟

-توحیدیان: هر نظری هم اگر داشتند که نمی توانست نظر خودشان را تحمیل کنند.

– رضوان نژاد: آقای فدایی طبق مصوبه آمدند.

– نائینی: بنده مجری مصوبات شورا هستم، دونفر باید اعلام می کردند ایشان بیاد داخل شورا که اعلام نمودند و تعهدنامه را باید امضا می کردند که امضا نمودند.

– توحیدیان: آقای فدایی اگر اصولگرا نیست، اصلاح طلب هم نیست، یعنی سوابق ایشان نشان می دهد که مستقل بوده است.
* آقای فدایی قبل از رای گیری با آقای علی هاشمی طاهری صحبت کرده اند که امضای خود را پس بگیرند، این موضوع صحت دارد؟

-نائینی : اولا کسی که آمده است و این تعهد نامه را امضا کرده، سه جلسه برای ما سخنرانی کرده است، هر جلسه ۲ ساعت به طول انجامیده است و گفته به عنوان نماینده می خواهم به مجلس بروم پس راهکار و ساختار را بلد است، مگر می شود شب قبل از رای گیری به فردی بگوید قسم من را پس بدید؟ مسیر درستی نیست.
* پس این درخواست را داشتند؟
– نائینی: به بنده نگفتند، اگر خواستار این موضوع بودند باید به من به طور مکتوب می نوشتند و من در صحن علنی مطرح می کردم آنجا نظر می دادیم خودشان دفاع می کردند و بعد مصوب می شد سپس در را گیری شرکت نمی کردند.

– توحیدیان: این هشت نفری که حامی آقای فدایی بودند در رای گیری حضور داشتند، این هشت نفر با آقای فدایی در ارتباط نبودند که به ایشان رای دادند؟ و مطمئن هم بودند که آقای فدایی رای می آورد.

– نائینی: مگر خود آقای فدایی نمی گفتند چند نفر به من قول داده بودند به من رای دهند و هنوز هم می گوید پس چطور همچین چیزی می شود؟

– رضوان نژاد: من الان تماس گرفتم با آقای هاشمی و ایشان به من توضیح دادند، آقای فدایی ، صبح روز رای گیری به منزل آقای هاشمی مراجعه می کنند و به آقای هاشمی می گوید من ۱۵ رای در شورا دارم، آقای هاشمی یکی یکی می نویسند ، بعد اسم خود آقای هاشمی را می برند که اینجا آقای هاشمی می گویند خیر شما در مورد من اشتباه می کنید، بعد از صحبت های بینشان ، آقای فدایی اینطور می گوید که پس فرم من را بدهید بروم، به اینکه بخواهد بگیرد اینطور فقط گفته است، ولی چطور ایشان تا لحظه آخر رایزنی می کرده است، حتی حاضر شده فردی را با خودرو بیاورد تا به ایشان رای دهد.

* این موضوع که عده ای در شورا قول داده بودند تا به آقای فدایی رای دهند صحت دارد؟

-رضوان نژاد: این حرف منطقی نیست.

– نائینی: ما برای چه چیزی به افراد گفتیم در شورا صحبت کنید؟ برای اینکه حرفایش را بگوید و دیدگاهایش را بشنوند، چون شاید بعد از شنیدن مطالب نظرها فرق کند، آزادی یعنی این لذا این توهم است که بگوییم به من قول داده اند من نمی خواهم ایشان را با آقای موسوی (در انتخابات ریاست جمهوری سال۸۸) مقایسه کنم ، ولی آقای موسوی هم همین توهم باعث شد به این فلاکت بیافتد.

– رضوان نژاد: اینکه گفتم منطقی نیست به این دلیل است که انسان وقتی در روز رای گیری تا پای صندوق هم که می رود با وجود همه تحقیق ها باز تحولی در ذهنش ایجاد شود، چهار ساعت قبل از رای گیری دوستان آقای فدایی پیش من آمدند و بسیار بسیار به من اصرار کردند که به فدایی رای بدهید، من گفتم هیچ کس نمی داند من به چه کسی رای میدهد و الان هم کسی نمی داند.

– توحیدیان: ایشان اخلاقاً کسی را با تلفن و پیام کوتاه مورد فشار قرار می دهد دیگه طرف خسته می شده گفته ان شالله موفق باشید لذا ایشان فکر کرده با این کلمه از ایشان قول گرفته است.

– تفویضی: ۳ ساعت قبل از رای گیری که بعدازظهر انجام شد رایزنی می کرد، ایشان نزدیک به ۱۸۰ نفر ساعت وقت گرفتند از جلسات ما که فیلم های آن موجود است.

* پس آقای فدایی به تعهد نامه و یا قسم نامه ای که امضا کردند پای بند نبودند، شورا اصولگرایان کاشان، در این خصوص با ایشان صحبتب نکردند که ایشان پایبند بمانند؟
– نائینی: من متاسفم که فرد در پیشگاه خداوند تبارک و تعالی و قرآن مجید سوگند یاد می کند که بر جمع بندی شورای اصولگرایان کاشان متعهد باشد و بعد این تعهدش را قبول ندارد در حالی که ایشان آزادانه امضا کرده است، فقط من متاسفم.

– رضوان نژاد: گروهی که بیشتر با ایشان بودند و به ایشان هم رای دادند قرار شد با آقای فدایی صحبت کنند و متقاعدشان کنند که پایبند باشند و بگویند صدای شما هست که گفتید اگر رای نیاوردم من کنار می روم و یکی از بند های که ایشان امضا کردند این است که " در پیشگاه خداوند متعال و قرآن مجید سوگند یاد می نمایم در صورتی که در جمع بندی شورای اصولگرایان میزان رای برای نامزدی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به دست نیاورم از نامزدی انتخابات انصراف داده و پشتیبانی خود را از نظر نهایی شورای اصولگرایان اعلام می دارم، آقای ساداتی نژاد آن شبی که رای آورد، زنگ زد و تشکر کرد و گفت پیام تبریکم را آماده نموده کرده بودم که اگر آقای فدایی رای آوردند به ایشان اعلام کنم و تبریک بگویم و به نفع ایشان کنار بروم ، این اخلاق مداریست.
– نائینی: و واقعا کنار می رفتند ما ایشان را می شناسیم.

* حال که صبحت از اخلاق مداری جناب آقای دکتر ساداتی نژاد فرمودید، اگر باتوجه به نظرات مردمی و یا جریان های موجود برفرض ایشان بخواهند به نفع آقای قدیری ابیانه یا کاندیدای دیگری کنار بروند، خودشان این اختیار را دارند یا نه، باید شورا مصوب کند؟

– نائینی: ایشان تعهد شرعی و اخلاقی به ما داده است که اگر به عنوان یک نامزد انتخابات منتخب شد باید تا آخر بایستد و مانیز یک تعهد روی قرآن به ایشان داده ایم که تا آخرین لحظه از ایشان حمایت کنیم، ما به تعهد خود عمل کرده ایم یعنی کل شورا رفتیم در ستاد ایشان لذا ایشان هم باید به تعهد خود پایند باشند.

_ توحیدیان: من توضیحی در اینجا بدهم، الان آن اعضایی که به آقای فدایی رای دادند در حال حاضر در ستاد آقای فدایی هستند و دارای مسئولیت در ستاد ایشان هستند، از اعضای شورا که طرفداران آقای فدایی در حال حاضر جانشین ستاد آقای ساداتی نژاد هستند.
* یکی از مسائلی که مطرح است تخریب آقایان فدایی و قدیری ابیانه به نفع آقای دکتر ساداتی نژاد به دست برخی از اعضای شوراست، به طور نمونه اعلام کردند آقای توحیدیان در نشستی فرمودند که آقای قدیری ابیانه را دعوت کردیم به شورا و خودشان نیامدند؟ این موضوعات صحت دارد؟

– توحیدیان: اولا که ما هیچ تخریبی نکردیم، ما هرچه بودیم در دفاع از شورا در پاسخ به تخریب های ایشان، کمی دفاع کردیم و هنوز همه مطالب ایشان را جواب ندادیم حال یا ضرورتی ندانستیم و یا اگر جواب می دادیم ما نیز از دایره اخلاق خارج می شدیم، من تخریب نکردم.

– رضوان نژاد: اینطور بگویم ، ورودی هرخانه ای در آن خانه است لذا از پشت بام وارد خانه نمی شوند، برای ورود به شورا نیز در آن هئیت رئیسه بوده اما ایشان از ابتدای ورودشان به هئیت رئیسه گفتند من قبول ندارم.

-توحیدیان: کجای این موضوع تخریب است؟ این عین خبر است که شورا از ایشان دو مرتبه دعوت کردند و تشریف نیاوردند به شورا.

– نائینی: ما هیچگاه تخریب نمی کنیم و قبول نداریم و تنها از مواضع خودمان دفاع می کنیم، من صحبتی در خصوص ایشان نداشتم اما ایشان بارها مارا تخریب کردند و از الفاظ پادگانی و مهدکودک استفاده کردند ، بنده یک نکته ای را خطاب به ایشان می گویم، بنده ۶۰ ماه سابقه ی جبهه دارم و سه مرتبه مجروح شدم و برادر شهیدم ، مادر من هشت نفر از محارمشان به درجه شهادت نائل آمده اند پس چرا اینها را نگفتید؟، چرا نقاط مثبت را نگفته اید؟ چرا نکاتی که آیت الله نمازی بارها گفته اند، این ها از یادگاران دفاع مقدس اند، چرا این ها را نگفتید؟

-توحیدیان: شورا متشکل از چهار نفر دکتر و چندین نفر دانشجوی دکتراست و متوسط تحصیلات شورا فوق لیسانس می باشد و چدین مدیر سیاسی فرهنگی دانشگاهی نظامی آمنیتی و دو چهره ماندگار قرآنی و سیزده نفر جانباز و رزمنده  و پنج برادر شهید در شورا هستند.

-نائینی: آنوقت به این مجموعه شما می توانید بگویید پادگانی؟ ما هیچ تخریبی نکردیم و حتی هنوز دفاع هم نکرده ایم.

– رضوان نژاد: آقای قدیری ابیانه در نماز جمعه به آقای حسنی مقدم که ایشان را قبول دارند گفتند: به اعضای شورای اصولگرایان بگویید اگر دین ندارید آزاده مرد باشید، یعنی همه را به بی دینی متهم کرده است.

– توحیدیان: ایشان امام حسین هستند ما لشکر ابن زیاد!

– نائینی: ما به نتیجه درستی رسیدیم، جون الان ولایتمداری، اخلاق مداری، منش و روش کار و برنامه آقای ساداتی نژاد را می بینیم ، شورای اصولگرایان مسیر درستی را رفته است، ما یک جوان می خواستیم، اولا جوان باشد، متدین و اخلاق مدار باشد و بعد از بین حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل باشد، حداقل دوسال در مجلس بوده باشد و با مجلس آشنا باشد و به عنوان یک نخبه دانشگاهی کار کرده باشد، مطالعه علمی از وضعیت کاشان داشته باشد و الان هم سخنرانی های ایشان را می بینید همه در حوزه های علمی فرهنگی سیاسی و… است و اصلا تخریب نمی کنند.

– توحیدیان: من نکته ای را در جواب اینکه گفتند مهدکودک است بگویم، متوسط سنی، شورا کمترین فرد ۳۷ سال آقای بصیرتی است و بیشترین فرد ۶۵ سال آقای کاظمی است یعنی در شورا کسی را داریم که سه سال خود آقای قدیری سنشان بیشتر است.

* علت دعوت نشدن آقای راحمی به شورا چه بوده است؟

– نائینی: آقای راحمی و دیگران باید رصد می کردند ، سه سال و نیم است که شورای اصولگرایان کاشان تشکیل شده است و باید ایشان این امر را رصد می کردند، ایشان مراجعه ای نکردند، ما به دنبال کسی نمی رویم و مبنا بر این است که آنها به ما مراجعه کنند

– رضوان نژاد: باید خودشان می آمدند، ایشان ما را می شناختند، حتی ایشان در کربلا، در موکب علی ابن امام محمد باقر، ما را دیدند و چیزی نگفتند.

– توحیدیان: ایشان زمانی مراجعه کردند که کار گذشته بود و به آقای رحمانی مراجعه کردند که ایشان پاسخ میدهند شما فرد خوبی هستید اما دیر آمدید، آقای رحمانی کلمه اصلح را به کار نبردند و خود آقای راحمی می گویند به من گفتند اصلح هستی ، اما این تهمتی است که می زنند.

*چون اشاره ای به آقای رحمانی کردید این سوال را هم بپرسم که صحبت از آن است که ایشان در جلسات شورا حاضر نبوده و فقط در رای گیری شرکت کرده است، این موضوع صحت دارد؟

– رضوان نژاد: ایشان عضو کمیته سیاسی بودند و بنده به عنوان مدیر کمیته سیاسی از آقای رحمانی دعوت می کردم و ایشان در جلسات می آمدند و یکی از مشاورین قوی رئیس کمیته سیاسی بودند و الان هم عضو ستاد راهبری هستند و در حال حاضر فعال ترین عضو ستاد آقای ساداتی نژاد هستند، دیشب آران و بیدگل بودند و رایزنی کردند و امشب هم در لتحر رایزنی کردند.

– نائینی: این مطلب را بگویم که ما مصوب کردیم کسانی که نامزد هستند حق رای ندارند یعنی ما به آقای ساداتی اجازه ندادیم از زمانی که صحبت در خصوص کاندیدا شد در جلسات شرکت کنند و یا رای بدهند در حالی که جزء افراد منصوب هفت نفر اول هستند ، این نشان دهنده عدالت ماست.

* در حال حاضر اوضاع اصولگرایی شهرستان کاشان به گونه ای رقم خورده که شورا آقای ساداتی نژاد را اعلام کرده است در حالی که آقای قدیری ابیانه نیز در صحنه حضور دارند و از طرفی دیگر آقای فدایی هم متعهد به تعهدنامه امضا شده پیش شما نشده و در صحنه انتخابات حاضرند لذا این خطر وجود دارد که خروجی شورا که همان آقای ساداتی نژاد است به پیروزی نرسد؟ با حمایت هایی که از تشکل های مختلف از آقای قدیری ابیانه شده و حمایت هایی که از سوی تشکل ها از آقای فدایی صورت گرفته است؟

– نائینی: ما وظیفمان این است که به عنوان نخبگان جامعه که انتخاب شدیم و به یک انتخاب اصلح رسیدیم که آن هم آقای دکتر ساداتی نژاد است، پای آن تا آخرین کار باستیم و محکم هم پای این موضوع ایستادیم و به وظیفه انقلابی خودمان هم عمل می کنیم پاسخگوی عملکرد دیگران هم نیستیم، ما تا آخر ایستاده ایم و ان شالله موفق خواهیم بود، ما توکل به خدا کردیم و به تصمیمی رسیدیم و روی تصمیمان هستیم حالا آقایون دیگر خودشان می داند و خدای خودشان

* اگر الان جلسه ای تشکیل می شد و یا به نتیجه ای برسید که دوباره جلسه ای تشکیل دهید باز به خروجی آقای ساداتی نژاد می رسیدید؟

– نائینی: ما اصلاً بنا نیست که دیگه جلسه ای بگذاریم ما از ۴ ماه و ۱۰ روز قبل از انتخابات تصمیم که گرفتیم مثل مصوباتمان روی تصمیمان محکم ایستاده ایم و به هیچ وجه با هیچ شخصی در این زمینه رایزنی نخواهیم کرد.

*نظر شورا تغییر نمی کند؟

– نائینی: به هیچ عنوان، به طور قاطع نظر شورای اصولگرایان کاشان، آقای ساداتی نژاد است والسلام

– توحیدیان: اتفاقا این مدت ما را مصصم تر نمود بر روی رای که داشتیم و روز به روز خدا را شاکریم که انتخاب خوبی داشتیم ، حرکاتی که آقایان انجام میدهند و همگی خارج از اخلاق و تقواست، از اصلحیت آنها را ساقط کرده است.

-نائینی: کاری نداریم این نامزدها طرف چه گرایش و یا کاری می روند فقط یک توصیه به اینها داریم ، یادتان باشد که فردای قیامت باید پاسخگوی اعمالمان باشیم.

* شنیدن شده تمام خط های شورا و دیدگاه های شما برگرفته از هئیت عاشورائیان است این موضوع صحت دارد؟

– نائینی: این دیگه خیلی… ، اعضای هئیت عاشورائیان مثل مابقی حزب اللهی ها هستند بنده شخصا به هیچ گروهی وابسته نیستم، من تا به حال فقط یک جلسه برای هئیت عاشورائیان سخنرانی کرده ام، چطور می تواند فردی از جمعی باشد که در دوسال فقط یک جلسه در آن جمع حضور داشته است؟ این ها بجه های خوبی هست و همه را قبول دارم.

– رضوان نژاد: این ها اتهاماتی است که بیان می کنند.
* در پایان اگر صحبت دارید بفرمایید:
– نائینی : از شما تشکر می کنیم.

******* فایل صوتی این مصاحبه به صورت کامل در اختیار سایت قرار دارد*****

******* طبق قانون ذکر جزئی و یا کامل مطالب این مصاحبه فقط با ذکر منبع مجاز است.***

 

 

 

 1. اصولگراهای واقعی درسوریه میجنگند!!! می‌گه:

  نحوه اضافه شدن ۲نفرآخرطبق دستورمستقیم حضرت آقااضافه شدند.

 2. غلام سید علی می‌گه:

  آفرین سخن گو

  آفرررررررررررررررین

  واقعا این شورا اوضاع شهر رو بهم ریخته

  اه     ا ه

 3. حسين صالحي می‌گه:

  مصاحبه اي عالي بود و تمام شايعات عليه شوراي اصولگرايان را پاسخ داده است.
  ميزان سنجش افراد تقواي آنهاست و نامزدي كه بي تقوايي كند و به تخريب جريان اصولگرايي بپردازد مسلما در دايره اصولگرايي قرار نمي گيرد.

 4. همشهري می‌گه:

   هيچ چيز كامل نيست و اشكال همه جا هست ولي دليل نمي شود به بهانه چند اشكال كل چيزهاي مثبت را تخريب كرد مثل كار برخي افراد به ظاهر اصولگرا كه فقط احمدي نژاد را تخريب مي كردند در حاليكه خودشان را تخريب مي كردند. و نمي فهميدند و باعث شكست اصولگرايي شدند.
  الان هم برخي در حال تخريب دكتر ساداتي هستند ولي نمي دانند كه اول خودشان را تخريب مي كنند

 5. .... می‌گه:

  جالب بود. از شما و اقاي ناييني تشكر مي كنيم.

 6. حسين می‌گه:

  سلام ، با تشکر از وقتي که براي توليد اين مصاحبه انجام داده ايد ، مصاحبه خيلي کشش داشت و جذاب بود و  هيچ  ، ابهامي را براي مخاطب باقي نگذاشته بود   

  فقط اگر فرصت بود آن را به شيوه متعارف خبري تنظيم مي کرديد بهتر بود 

  باز هم تشکر آقاي نيکومنش

 7. قاصد می‌گه:

  ظاهرا بعد از این مصاحبه، ابهام هایی برطرف شد و ابهام های جدیدی اضافه شد…

  باید ببینیم جواب دکتر قدیری و سردار راحمی و دیگران، به این مصاحبه چه خواهد بود…

 8. محمد می‌گه:

  مصاحبه بسیار عالی بود و جامعه کاشان نیازمند این مصاحبه برای روشن شدن مسائل بود آنجا که بعضی اعضا بدون رای وارد شدند وپشت آیت الله نمازی پنهان شدن

  ضمن ممنونم که دست های پشت پرده را نمایان ساختید و نشان دادید که تئوریسین این شورا نائینی نیست و عواملی بودند که اسمشان را نمایان کردید

  مرسی از صداقت و شجاعت شما

 9. حمید رضا می‌گه:

  از کی تا حالا آقای نائینی نخبه شده

  با چه مدرکی

  حالا که این ها ÷شت ساداتی هستن من بهش رای نمیدم

  واقعا ساداتی رو خراب کردن این ها

 10. محمد می‌گه:

  چرا آقای نائینی نیروی کمکی واسه خودش تو مصاحبه آورده؟؟؟

  ترسیده

  بچه هیئتی ها که دل خوشی ازش ندارن

 11. اصولگرا می‌گه:

  با سلام

  الان متوجه شدم شورای اصولگرایی ازچه نخبگانی تشکیل شده وکسانی که قسم خوردندبایدتاآخرین لحظه گوش بفرمان شورابوده وبرای جمعیت ۴۰۰۰۰۰ ششصدهزار نفری تصمیم بگیرند؟

 12. علی رضا می‌گه:

  آقای نائیی خودش رو با این کار مقابل فدایی قرار داد و بیت یثربی

  صد در صد بازنده است

 13. علی می‌گه:

  سلام…

  شورای کاشان اگر تشکیل نمیشد اتحاد مردم بیشتر بود…ضمن اینکه الان جایگاه نماینده ولی فقیه به خاطر عملکرد و گفتار این افراد که خود را پشت وی مخفی کرده اند بخطر افتاده است.تقابل بیت یثربی و نمازی شکل گرفته که به صلاح جریانات شهری نیست.خواهشا دوستان شورا دقت داشته باشند به جای اینکه آیت الله نمازی را هزینه خود کنند خود را هزینه ایشان کنند.ضمنا با این مصاحبه پشتوانه ساداتی مشخص شد و دیگر هیچکس به جریان تحجر رای نمیدهد

 14. مهدی می‌گه:

  اعضای شورا با این کار آقای نمازی رو مقابل آقای یثربی قرار دادن

  رای آقای یثربی رو تو خبرگان شکستن

  اعضای شورا اماده باشید که دکتر فدایی همه شما رو ۸ اسفند به توپ میبنده.

 15. حسنی می‌گه:

  دلم به حال مردم کاشان می سوزه ، اون از امام جمعه کاشان که می خواست عزای عمومی واسه حضور یکی از بهترین بازیگران سینمای در شهرشان اعلام کنه 
  اینم از تشکیل شوراشون که هرکسی با نظر امام جمعه رفته تو و واسه یه شهر و مردم یه شهر تصمیم میگیرن
  چقدرم حضرت آقا حضرت آقا به ایشون گفتن 
  ما مردم ".." هستیم فقط اینا آقا هستن؟

 16. محسن می‌گه:

  درود بر دکتر قدیری…شورای وصولگرایان گروهی میان مصاحبه میکنن که کم نیارن!!!

 17. خداپرست می‌گه:

  سلام و عرض ادب…واقعا این شورا باعث انشقاق شده در بین  حزب اللهی ها و نیروهای ارزشی….اولا یک شورای گزینشی و طبق میل چند نفر انتخاب شدند که بتوانند نماینده رو در مشت خودشون داشته باشن…اقای دکتر قدیری بین نردم ابرو دارن…چون اینهایی ک ور شکرای اصولگرایان هستند پست داشتند وخوب خودشان رو نشان ندادند و خیلی ها دل خوشی ندارن…اسم این تشکل شورا هستش..ولی چند نفر دارن تصمیم میگیرن که در این جلسه حاضر هستند..واقعا ک این اشخاص نماینده برای چی میخان بفرستن مجلس…برای منافع خودشون…توهین هایی ک این اشخاص بر علیه دکتر قدیری کردند واقعا ناجوانمردانه هستش….

 18. کامران می‌گه:

  من متاسفم واسه خودم و دیگر مردم عزیز کاشون که باید ما رو نادان بدانند و یه عده مثل آقایون رو نخبه و بر سر ما بنشونند و بگویند اینا واستون انتخاب کنن
  چقدر ما بدبخت شدیم
  تا کجا تحقیر باید بشیم؟

   

 19. احمدی می‌گه:

  خداوکیلی یعنی ۳۲ نفر آدم گنده جمع شدید اونجا که معیاراتون موضع طرف تو ۸۸ و ولایی بودن و به قول خودتون بچه حزب اللهی بودن باشه؟
  دست خوش
  این حرفا واسه پنج نسل پیشه نه جوان الان
  من اتفاقا نمیشناختم ساداتی نژاد رو ولی چون رئیس دانشگاه کاشون بود می خواستم بهش رای بدم اما الان که فهمیدم این عده پشتش هستن و حامیش هستن هرگز بهش رای نمی دم

 20. صدرالسادات می‌گه:

  آقای رضوان نژاد، شما هم؟
  من در مورد شما یه جور دیگه فکر می کردم
  ما زیاران چشم یاری داشتیم

 21. حسینی بیدگلی می‌گه:

  آقا اینا خیلی نامردن 
  مصوب کردن از شهرستان آرون بیدگل کسی نباشه
  یه دونه رای از بیدگل ندارید شماها، حالا جمع شدید تو موسسه راه روشن که …

 22. بماند که من کی ام می‌گه:

  دست این خبرنگار رو باید بوسید
  احسنت به شجاعتت
  احسنت به صداقتت
  این سوال هئیت عاشورائیان رو خوب پرسیدی حالا جوابی که داد بماند ولی سوال به جایی بود

 23. یاران فدایی می‌گه:

  فدایی حالا جوابتون رو میده

 24. علی می‌گه:

  چقد نخبه داریم ما والا

  چه تقوایی، ماشالا

  مصوبات طبق طبق

  خیر ببینید ایشالا

   

 25. رضا می‌گه:

  متاسفانه امثال نایینی و رضوان نژاد فک میکنن همیشه میتونن بر مردم تسلط فکری داشته باشن

  همون موقع که تو سپاه هم بودن همینجور بودن جفتشون

  من که الان تهرانم و تهران رای میدم ولی دلم برا دکتر قدیری میسوزه که اینقده به خاطر خدایی بودن و باج ندادن باید رأی اش کم بشه البته خدابالای همه قدرتهاست. ان شاأ الله قدیری رای میاره و امثال نایینی برا همیشه میرن به تاریخ بپیوندند

 26. رضا می‌گه:

  و سوال آخرم اینه که آقایدکتر ساداتی بزرگوار شما که اینقدر راحت هر برگه و تعهدی رو امضا میکنید آیا در مجلس که فضای لابی بازی زیادی است به راحتی هر برگه ای را امضا خواهید کرد؟؟؟