میهمانی هنر در تاریخ

در هوای پاییزی معمولا چیزی که گرممان می کند همیشه آتش نیست بلکه گفت و گو و گپ زدن کنار هم در محیطی گرم از شور اشتیاق با هم بودن است خصوصا در کاشان کویری که شب ها مهر تماشای ستاره ها به چشم هایمان گرمی محبت می بخشد و دیدار هنردوستان و هنرمندان لطف فراوانی دارد.

۱۲ سال است که سنگ هنر در کاشان تراشیده شده و اکنون به گوهری ناب در قلب تپنده این دیار تاریخی درآمده است.

۲۲ آذر بود که دوازدهمین سال جشنواره تئاتر مهر کاشان در هوای پاییزی شهر شروع شد و جمعیت هم از دور و نزدیک شهر به فرهنگسرای مهر آمدند تا پای شب نشینی با هنرمندانمان بنشینند.

از دوندگی های کمیته ها و کادر برگزاری این جشنواره که مثل همیشه در پشت صحنه فعال هستند و هیچ وقت هم به چشم نمی آیند و همچون گمنامانی در جبهه هنر شهر از هیچ تلاشی فروگذار نیستند که بگذریم! به هنرمندانی میرسیم که از شهرهای نزدیکی مثل اصفهان تا شهرهای دوری مثل بهبهان آمده اند تا هنر صحنه ای خود را در دیار تاریخی کاشان به عرصه نمایش بگذارند.

جشنواره ملی و میزبان کاشان، چه شود این میهمانی هنر در تاریخ !

مردم آمدند حتی از شهرهای اطراف اولین نمایش هم "گرز مار" بود که در تماشاخانه ماه  به کارگردانی سید جواد دارینی اجرا شد، نمایشی که بیش از حد انتظار برای دیدنش به فرهنگسرا آمده بودند. " گرز مار " که تمام شد جمعیت شهروندان و مشتاقان هنر نمایشی در راهروهای فرهنگسرا موج میزد، چیزی که اصلا فکراش را نمی کردم البته به این فکر فرو رفتم که شهر شادی هم می خواد گاهی! مردم برای هنر ارزش قائل اند اگر اجازه وجود هنر را صادر کنند.

رادیو جشنواره که از ابتدای مراسم با صدای گرم و جذاب مسعود صباغیان به اجرای برنامه های مفرح پرداخته بود گوش هر فردی را خواه یا ناخواه نوازش می داد و با پخش ترانه های سنتی و کلاسیک حاضران در فرهنگسرا را به وجد آورده بود.

" آن سیب سرخ " دومین نمایشی بود که به کارگردانی شهاب راحله در سالن مهربان به نمایش درآمد و پس از نمایش طنزی با هنرمندی هنرمندان کاشانی اجرا شد که مورد استقبال بی نظیر اهالی هنر و هنردوستان قرار گرفت.

فرهنگسرای مهر تا ۲۹ آذرماه میزبان شب نشینی ها و نمایش های پاییزی کاشانی هاست.