نشست پرسش و پاسخ شورای شهر کاشان 1

چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت نشست پرسش و پاسخ و حضور ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر کاشان در راوند بود، این اولین نشست اعضای شورای شهر با مردم در سال ۱۳۹۵ محسوب می شد که در مسجد صاحب الزمان (عج) راوند صورت گرفت.
به گزارش " سخنگو " در شب میلاد امام علی ابن الحسین (ع) مراسم جشنی  به همین مناسبت در مسجد صاحب الزمان (عج) راوند برگزار شد که با اعلام قبلی و حیدریان ریاست شورای اسلامی شهر به همراه تنی چند از اعضای محترم شورای اسلامی شهر ، آقایان پارسا، شمس، رسول زاده و حاج قدیری به منظور حضور در این مراسم و نشست پرسش و پاسخ در منطقه راوند ، در این مسجد حضور یافتند.

پس از مراسم مولودی و مرثیه سرایی ، آقای حسین حیدریان رئیس شورای اسلامی شهر پشت میکروفن قرار گرفت و به ایراد سخنرانی پرداخت، حیدریان ضمن تبریک میلاد ها و مناسبت های ماه شعبان گفت : " وظیفه داشتیم تا به راوند بیاییم و از نزدیک با مردم این منطقه دیدار نماییم". حیدریان ضمن تشکر از خدمات شهردار و کارکنان مجموعه شهرداری کاشان در راستای خدمتگزاری به مردم راوند افزود: آمده ایم تا کمبودها را ببینیم و بکوشیم برای رفع اشکالات باقی مانده.

رئیس شورای اسلامی شهر سخنانش را با روایتی از حضرت موسی به پایان برد، وی گفت: حضرت موسی به خداوند گفت سوالی دارم خطاب آمد سوالت را بپرس، موسی گفت ای خدا اگر شما بنده بودید و خدایی داشتید برای رضایت خدای خود چه میکردید؟ ندا آمد ای موسی اگر من بنده بودم و خدایی داشتم برای رضایتش به بندگان خدا خدمت می کردم.

بعد از حیدریان، مجید شمس از دیگر اعضای شورای اسلامی شهرکاشان پشت میکروفن قرار گرفت و ضمن تشکر از حضور مردم و تبریک اعیاد شعبانیه گفت : من یک راوندی هستم و به عنوان یک شهروند سوالاتی دارم که مطرح می کنم، شمس در ادامه پرسش هایی خطاب به آقای هادیان شهردار منطقه پنج شهرداری کاشان پرسید، وی از اقدامات عمرانی از جمله بلواز الزهرا، حضرت زینب و سهراب سپهری پرسید، شمس در ادامه از خدمات شهری ارائه شده در راوند گله کرد و خواستار توجه بیشتر شهردار منطقه به راوند شد، مجید شمس ضمن تشکر از شهردار کاشان مهندس ناظم رضوی به دلیل گسترش مناطق شهرداری از دو منطقه به پنج منطقه ، گلیه ای مطرح کرد ، وی گفت: طبق طرح داده شده از سوی شهردار به شورا قرار بر این بود تا مناطق شهرداری کاشان به چهار منطقه افزایش یابد که ما با صلاحدید راوند و خزاق را منطقه ای جدا در نظر گرفتیم و خواستار افزایش مناطق به پنج منطقه شدیم که بعد در شهرداری ما را دور زدند و قسمت بلوار دانش را نیز به منطقه پنج وارد کردند. 
مجید شمس ضمن درخواست از شهردار منطقه پنج برای توجه بیشتر به راوند ، از هادیان خواست تا به پرسش های مطرح شده توسط وی پاسخ دهد.

هادیان شهردار منطقه پنج شهرداری کاشان که بعد از مجید شمس پشت میکروفن قرار گرفت ، ضمن تشکر از شورای اسلامی شهر گفت: اقدامات و خدمات و طرح های شهردار جوان و جهادی کاشان چشم نواز است. هادیان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده ، پروژهای عمرانی را با پیشرفت خوب عنوان کرد و از اقدامات صورت گرفته در منطقه راوند ابراز خرسندی نمود.

پس از صحبت های آقایان قدیری و گرامی ، مهندس حاج قدیری ضمن صحبت های کوتاهی عنوان نمود اگر سوالی مطرح است دست بالا بگیرید.

خبرنگار پایگاه خبری "سخنگو" با درخواست پرسش با موافقت آقای حاج قدیری روبرو شد و پشت میکروفن قرار گرفت، نیکومنش ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به مردم راوند از حضور اعضای شورای شهر در منطقه راوند تشکر کرد و از عدم همراهی شهردار کاشان گلایه نمود، وی ادامه داد: " شاید مردم این منطقه مطلع نباشند که فرودگاهی در نزدیکی این شهر در حالی توسط شهرداری کاشان در حال احداث است که قرار بر کمک بر احداث آن بوده نه ساخت کامل پروژه توسط شهرداری ، شاید کمتر کسی بداند که مصوبه کمک به ساخت فرودگاه کاشان توسط شورای اسلامی شهر کاشان یک میلیارد تومان بوده است که بعدها مصوبه اصلاحی آن می آید با ۹ میلیارد تومان افزایش بودجه، اما چیزی که مشهود است چرا فرودگاه که در اقدامات اساسی و اولیه شهرداری نیست توسط شهرداری احداث می شود آن هم در منطقه ای خارج از حوزه شهر کاشان و آن هم در زمینی که در تملک نهاد دیگری است؟ مردم این منطقه شاید این مطالب را به خوبی ندانند و در جریان نباشند اما این را خوب می دانند که چرا جای این هزینه های سنگین به راوند که در حوزه شهری کاشان است نباید رسیدگی شود؟ چرا بعد از گذشت سال ها هنوز کوچه پس کوچه های ما خاکی باشد؟ چرا هنوز بعد از سالیان دراز آسفالت محور میدان راوند به پل اردهال دچار بدترین اوضاع باشد؟ مردم این منطقه شاید از اقدامات صورت گرفته و پول های خرج شده در پروژه فرودگاه کاشان که بازدهی آن هنوز مشخص نیست اطلاعی نداشته باشند اما این را خوب می دانند که بسیاری از آن ها توانایی خرید بلیط و استفاده از آن فرودگاه را ندارند و هنوز خدمات شهریشان با مشکلات عمده ای روبروست.

نیکومنش در ادامه سخنان خود ادامه داد: سوال دیگری هم دارم ،بودجه سال ۹۵ شهرداری کاشان توسط شورای اسلامی شهر کاشان ، ۵۴۵ میلیارد تومان تصویب شده است و این با وجود تعداد جمعیت شهر کاشان نشان دهنده سرانه هر شهروند حدود ۱ میلیون و نهصد هزار تومان است که در قم سرانه هر شهروند حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است، بنابراین سرانه شهروندان کاشانی حدود ۷۰۰ هزار تومان از شهروندان قم بیشتر است ، لذا با این حال چه خدماتی به ما شهروندان این شهر داده می شود که از خدمات شهر قم بیشتر است؟ قم با وجود مرکز استان بودن و شرایط خاص خود سرانه پایین تری دارد و بالا بودن سرانه ما شهروندان کاشانی خوشحال کننده است در صورتی که خدماتی که از سوی شهرداری داده می شود به مراتب بیشتر از قم باشد. این موارد که جواب هایی دارد؟

 

پایگاه خبری تحلیلی سخنگو

 

حاج قدیری عضو شورای شهر که مجری این برنامه بود ، صحبت های نیکومنش، خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سخنگو را قطع کرد و به دلیل کم بودن وقت از ادامه سوالات این خبرنگار جلوگیری نمود، سپس رو به حیدریان رئیس شورای اسلامی شهر نمود و ایشان را برای جوابدهی صدا کرد که حیدریان از جوابدهی سرباز زد.
مردم حاضر در مسجد خطاب به حاج قدیری خواستند تا صحبت های نیکومنش ادامه یابد و حداقل جوابی از سوی اعضای حاضر داده شود اما حاج قدیری سوالات مطرح شده را مربوط به کاشان دانست نه راوند! حال آیا کاشان را این عضو شورا جدای از راوند می داند؟! یا هزینه های خرج شده به راوند ارتباط ندارد؟! یا سرانه تعلق یافته به شهروندان به راوندی ها تعلق ندارد؟!

با توجه به هم همه ها و اعتراض مردم به عدم پاسخگویی به سرعت مراسم به اتمام رسید و اعضای شورا مسجد را ترک کردند.

*فایل صوتی مراسم در اختیار دفتر پایگاه خبری تحلیلی سخنگو قرار دارد.

* هرگونه کپی برداری از جزء یا کل مطالب فقط با ذکر منبع مجاز است.

 1. علیرضا می‌گه:

  با سلام

  چرا اینقدر آدم باید کوته فکر باشه، واقعا براتون متاسفم که هیچ علمی در مورد مسائل از جمله فرودگاه ندارید و اظهار نظر میکنید، من خودم راوندی هستم و در مراسم شرکت داشتم، جلسه به علت جشن و دادن شام که بیشتر حضار راوندی نبودند و همهمه میکردند اینقدر شلوغ شد که صدا به صدا نمیرسید اونوقت توقع داشتید که توی این جو پاسخگو باشند، بازهم من جواب چندین سوالات رو گرفتم، یه خرده انصاف داشته باشید، عوض این بازارگرمی ها برای خبرگزاریتون درخواست یه جلسه تخصصی دیگه به شورا برای پاسخگویی به سوالات مطرح شده به شورا بدید، اما در مورد فرودگاه، ان شا الله با افتتاح این پروژه غرور آفرین برای کاشان، شاهد پیشرفت چندین برابر صنعت، گردشگری و…  برای کاشان از جمله راوند خواهیم بود، این پروژه ایه که توانست جلو فرودگاه قم دربیاد و مجوزهای این فرودگاه رو در هفته گذشته معلق کنه، در مورد هزینه های فرودگاه هم همین بس که بگم که بعد از مدتی فرودگاه کاشان زیر نظر شرکت فرودگاههای کشور میره و همه هزینه ها که چه بسا بیشتر به شهرداری برمیگرده، امیدوارم این صحبتای من باعث بشه یه خرده از این کج رفتاری های شما کاسته بشه و امیدوارم در سایت گذاشته بشه و حذف نشود، یا علی 

  • سجاد _م می‌گه:

   اولا که ادب و نزاکت رو کجا یاد گرفتی که به یه عده تو تحریریه یه مرکز فرهنگی میگی کوته فکر ، هر کس نظرات موافق و مخالف خودش رو داره و دلیل نمیشه توی تندرو بخوای اونارو سرکوب کنی ، دوم منم یه راوندی هستم و تو جلسه بودم ، و شاید همدیگرو هم بشناسیم که یقینا همیطوره 
   باید بهت بگم صرف وجود فرودگاه خوبه اما به شرطی که برای شهر مفید باشه، گفتی تحول در صنعت گردشگری میشه! مرد حسابی فرودگاه با یه پرواز در هفته به مشهد تحول صنعت گردشگریه؟ مشهدیا موندن بیان با پرئاز به کاشون؟!
   گفتی سازمان فرودگاه های کشور میاد می خره! اول فرودگاه با یه پرواز در هفته رو تیلیاردر هم بیاد نمی خره دوما اگه پولشو داره بخره می اومد می ساخت وهده سر خرمنه
   سوما اصلا در اختیارات شهرداری نیست خارج از محدوده شهر کار کنه 
   چهارما فرودگاه ساختن در فعالیت های شهرداری ها نیس
   شما بیا فکر راوند خودمون باش و خانواده هایی که همسایمونن هستن نون شب ندارن نمی تونن بلیط هواپیما بخرن خود من با کارگری با قطار درجه ۲ ، ۴ سال پیش خانوادمو بردم مشهد 
   متاسفم برای این نوع نگاه

   • علیرضا می‌گه:

    با سلام خدمت آقای با ادب

    من که میگم کوته فکرید به همین خاطر، آخه مرد حسابی هیچ فرودگاهی از اول بین المللی که نمیشه، فرودگاه کاشان هم از پرواز به مشهد و کیش شروع میشه و در ادامه به تعداد پروازها اضافه میشه و ان شا الله پرواز به عتبات، من اینجا یه نکته ای رو باید بگن تا علم شما نسبت به پرواز بیشتر بشه، کاشان هم اکنون ۴۰۰الی ۵۰۰ نفر هر هفته از فرودگاه مهرآباد به مشهد مسافرت میکنند، چرا باید این پول تو جیب تهرانی بره، بهتون پیشنهاد میکنم قبل از اظهار نظر یه خرده تحقیق کنید، حد اقل یه سری به سایت فرودگاه بزنید، در مورد استخدام این رو هم بگم که منم بودم به نزدیکای خودم بیشتر اعتماد دارم در ابتدای کار، پیامبر هم اول تبلیغات اسلام رو از فامیل های گرامیشون شروع کردن، امیدوارم این صحبتا فایده براتون داشته باشه  با تشکر

 2. علیرضا می‌گه:

  با سلام

  اینقدر ترسو نباشید و نظر منو بزارید

  با تشکر

 3. احمدی کاشان می‌گه:

  این شورا دیگه شورش رو در آورده 
  نشست های الکی میذاره بگه ما اومدیم پاسخگویی ، خب ما از مسائل خبر نداریم ، یه فرد آگاه و شجاع هم پیدا میشه که سوال می کنه جوابش رو نمیدن 
  اگه تخلف نیس بیایین جواب بدین

 4. محمد می‌گه:

  کجای کارید بابا ، فامیل آقای …. مدیر فرودگاس
  اصلا من سوال دارم :
  بر چه اساس کارمندای فرودگاه رو آوردن سرکار؟
  چرا جواب نمیدن؟
  چرا آقای پورعسگری که ریس کمیسیون اقتصادی شوراس از فرودگاه و هزینه هاش بی اطلاعه؟
   

 5. الهیار می‌گه:

  انقدر سوال نپرسید الکی، جوابی وجود نداره 
  سوالات رو از آقای "ر" بپرسید ایشون دست پشت پرده هستند

 6. ایمان می‌گه:

  تقصره خودمونه که به اینا رای دادیم و باز دمه انتخابات بشه میگیم چون حاجی فلانی از اینا حمایت کرده باید به اینا رای بدیم نمی کنیم یه تحقیق کنیم
  تقصیر خودمونه

 7. کاشونی می‌گه:

  آقا مرسی که نظر اون بنده خداشورایی رو منتشر کردین 
  خخخ

 8. مه پاش می‌گه:

  سلام
  عالی بود. ممنون